Wigilia 2015

  Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od jedenastu lat tradycją, 20 grudnia 2015 roku w naszym Stowarzyszeniu odbyło się Spotkanie Wigilijne. Łamiąc się opłatkiem – symbolem miłości, przyjaźni, przebaczenia - chcieliśmy w gronie członków stowarzyszenia, podopiecznych i ich rodzin oraz zaproszonych gości, wspólnie cieszyć się radością zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  W pierwszej części spotkania wzruszeń dostarczyły nam Jasełka pt. „I zaśpiewaj, zakolęduj nam kolędo". Były to Jasełka wyjątkowe, integracyjne, z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia – osób dorosłych i dzieci z niepełnosprawnością - wolontariuszy, dzieci zdrowych i rodziców, w reżyserii nauczycieli z Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku. Występ wprowadził wszystkich w świąteczny, miły nastrój, a i wycisnął niejedną łzę z oka. Ciepłe przyjęcie i burza oklasków wynagrodziły trud przygotowań. Grupa taneczna „Mała pasja” ze szkoły podstawowej w Lipsku, w tańcu mikołajkowym do melodii Marry Christmas, dodatkowo uświetniła to spotkanie.

  Po części artystycznej, wspaniałym momentem było przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez Harcerzy oraz dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Takie chwile utrwalają nie tylko tradycje świąteczne, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Chcielibyśmy „by Boże Narodzenie trwało cały rok”.

  Dziękujemy Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lipsku za udostępnienie pomieszczeń na potrzeby Spotkania Wigilijnego.

 

Nasi przyjaciele

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku  Zespół Szkół Samorządowych w Lipsku Urząd Miejski w Lipsku

Starostwo Powiatowe w AugustowieAugustowskie Stowarzyszenie Kulturalno - Społeczne Bank Spółdzielczy w Suwałkach

Stadnina Koni w ŻarnowieRadość Życia 6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Wodociągi i Kanalizacje Miejskie w AugustowieNadleśnictwo PłaskaARCUS

Stowarzyszenie "Pomóż sobie". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by themescreative.com