Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym w Żarnowie I

  W ramach realizacji zadania publicznego „Propagowanie kultury fizycznej i sportu wśród osób niepełnosprawnych oraz integracji w tym zakresie osób niepełnosprawnych i zdrowych„  w czerwcu 2012 roku zorganizowaliśmy wyjazd do Gospodarstwa Agroturystycznego w Żarnowie I.

  Jazda konna – zajęcia rehabilitacyjne prowadzone w formie hipoterapii - od pierwszych wyjazdów do Żarnowa cieszą się największym zainteresowaniem naszych Podopiecznych. W miarę możliwości środków finansowych własnych oraz pozyskanych z budżetu gminy i od sponsorów, kilkakrotnie w roku staramy się zapewnić osobom niepełnosprawnym tą wyjątkową metodę usprawniania wykorzystywaną w wielu schorzeniach.

  Łagodny i kołyszący ruch konia sprzyja odprężeniu, stymuluje zmysły dotyk końskiej sierści, przez co samo usprawnianie staje się niezauważalne, a terapia odbierana jest jako nagroda. Czas przeznaczony na jazdę konną jest jednak ograniczony limitem czasu i środków, dlatego nasi Podopieczni czują niedosyt terapeutyczny kontaktu z koniem. Widząc taką potrzebę, już we wrześniu planujemy kolejny wyjazd do tego wyjątkowego miejsca.

  Na terenie stadniny koni znajduje się również miejsce na ognisko i grill oraz plac zabaw, z czego także nie omieszkaliśmy skorzystać. Wyjazd do Gospodarstwa Agroturystycznego w Żarnowie miał charakter integracyjny, wzięli w nich udział także osoby niepełnosprawne z opiekunami z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „Radość życia” z Dąbrowy Białostockiej, młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku, którzy zaoferowali się jako wolontariusze i służyli pomocą.

  Wyjazd do Żarnowa zrealizowany został w ramach zadania publicznego "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród osób niepełnosprawnych oraz integracji w tym zakresie osób niepełnosprawnych i zdrowych".

Nasi przyjaciele

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku  Zespół Szkół Samorządowych w Lipsku Urząd Miejski w Lipsku

Starostwo Powiatowe w AugustowieAugustowskie Stowarzyszenie Kulturalno - Społeczne Bank Spółdzielczy w Suwałkach

Stadnina Koni w ŻarnowieRadość Życia 6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Wodociągi i Kanalizacje Miejskie w AugustowieNadleśnictwo PłaskaARCUS

Stowarzyszenie "Pomóż sobie". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by themescreative.com