Dziękujemy firmie AKSAM !

  Początek grudnia bywa zapracowany u Świętego Mikołaja, ale w Stowarzyszeniu już gościł w trakcie andrzejek. DZIĘKUJEMY pomocnikowi Św. Mikołaja, naszemu DARCZYŃCY - FIRMIE AKSAM produkującej Paluszki Beskidzkie za otrzymaną paczkę:))) I mały i duży, każdy chrupał Paluszki Beskidzie :))

Andrzejki 2018

  25 listopada w niedzielę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku, odbyły się andrzejki Stowarzyszenia "Pomóż Sobie". Uczestniczyli w nich członkowie stowarzyszenia wraz z osobami towarzyszącymi, wolontariusze i goście z Salezjańskiego Domu Młodzieżowego w Różanymstoku. Wszyscy uczestnicy brali czynny udział w imprezie, przy tym dobrze się bawiąc. Wszystkim dziękujemy za ten dzień.

Wypoczęci i zrelaksowani

  W dniu 2 września 2018 roku mogliśmy uczestniczyć całą rodziną w wypoczynku w Stadninie Koni w Żarnowie z członkami Stowarzyszenia Pomóż Sobie. Był to dla nas bardzo przyjemnie spędzony czas. Mogliśmy skorzystać z jazdy konnej, którą bardzo lubimy i sprawia nam ona ogromną przyjemność. Wyjazd ten był również  okazją do rodzinnej integracji, a także do spotkań towarzyskich w gronie znajomych. Był to wyjątkowy dzień dla jednego z moich synów, który obchodził swoje urodziny. Zjedliśmy tort, ciasta i smaczne, ciepłe bułeczki, a uczestnicy wyjazdu wspólnie odśpiewali Maćkowi ,,Sto lat” i wręczyli mu prezent. W międzyczasie mieliśmy możliwość upieczenia kiełbasek. Dzieci wybiegały się i wybawiły pośród atrakcji takich jak trampolina, huśtawka, zjeżdżalnia, most linowy, zawarły nowe znajomości i być może przyjaźnie. Wypoczęci, zrelaksowani i zadowoleni wróciliśmy   do domu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkanie. 😍

Marta

Wyjazd na zajęcia sportowo-rekreacyjne odbył się w ramach realizacji  przez Stowarzyszenie „Pomóż Sobie” zadania publicznego pt.: „Życie z pasją bez nałogów”.

Stowarzyszenie „Pomóż Sobie” otrzymało dotację od Fundacji PZU

  Stowarzyszenie „Pomóż Sobie” po raz drugi napisało, złożyło projekt do Fundacji PZU i otrzymało dofinansowanie.

  Z przyjemnością informujemy o tym fakcie, a jednocześnie pragniemy podziękować Fundacji PZU za przyznanie dotacji z przeznaczeniem na realizację projektu pt.: „Edukacja w terapii”.

  Projekt jest odpowiedzią na potrzebę zwiększania dostępności usług diagnostyczno-terapeutycznych i wychodzi naprzeciw tym potrzebom oferując diagnozę i terapię Integracji Sensorycznej w Lipsku. Powyższe wsparcie jest przewidziane dla 7 uczestników – dzieci w wieku 3-14 lat, z orzeczeniami o niepełnosprawności oraz dzieci zdrowych z deficytami procesów integracji sensorycznej, uczęszczających do przedszkola i szkół na terenie Gminy Lipsk. Poprawa funkcjonowania dziecka w środowisku szkolnym, poprawa koncentracji i samooceny, dają większe możliwości osiągnięcia lepszych wyników w nauce oraz kontaktach z otoczeniem. Oprócz aspektów edukacyjnych i społecznych terapia SI znacząco wpływa na zdrowie dziecka, stymuluje systemy zmysłowe i poprawia sprawność motoryczną.

  Dzięki dofinansowaniu zadania z Fundacji PZU diagnoza i terapia Integracji sensorycznej staną się dostępniejsze dla dzieci z małych miejscowości. Jednym z celów zadania jest też propagowanie wiedzy o sposobach pomocy dziecku w zakresie zaburzeń integracji sensorycznych. Urzeczywistnienie tego celu przyczyni się do pomocy rodzicom jak zrozumieć i wspomagać rozwój ich dzieci, do wzrostu ich świadomości na temat korzyści terapii i zagrożeń z jakimi się wiąże jej zaniechanie.

Nasi przyjaciele

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku  Zespół Szkół Samorządowych w Lipsku Urząd Miejski w Lipsku

Starostwo Powiatowe w AugustowieAugustowskie Stowarzyszenie Kulturalno - Społeczne Bank Spółdzielczy w Suwałkach

Stadnina Koni w ŻarnowieRadość Życia 6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Wodociągi i Kanalizacje Miejskie w AugustowieNadleśnictwo PłaskaARCUS

Stowarzyszenie "Pomóż sobie". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by themescreative.com